Szkoła Podstawowa nr 2

im. Marszałka Józefa Piłsudskiego

„ŁAMANIE GŁOWY W DWÓJCE”

I Otwarte Mistrzostwa Jawora w Łamigłówkach  – „Łamanie głowy w Dwójce” 

 łamigłówki11

W dniu 13.12.2014 r. o godz. 10:00 w Gimnazjum nr 2 w Jaworze rozpoczęły się I Otwarte Mistrzostwa Jawora w Łamigłówkach „Łamanie Głowy w Dwójce", zorganizowane przez nauczycieli matematyki: Małgorzatę Zawadzką , Lesława Lewszyka i Małgorzatę Skołd. Uczestnicy mieli możliwość wystartowania w jednej z trzech kategorii: szkoła podstawowa, gimnazjum/liceum i dorośli.

      Wyzwanie podjęło 47 osób, a najliczniejszą grupę stanowili gimnazjaliści. W pierwszej kategorii wystartowało tylko dwóch uczniów ze Szkoły Podstawowej w Targoszynie, którzy otrzymali nagrody dla najmłodszych uczestników. Konkurs składał się z dwóch etapów: eliminacji i finału. W przerwie pomiędzy matematycznymi zmaganiami na zawodników czekał poczęstunek, przygotowany przez sponsorów i nauczycieli naszej szkoły.
       Na mistrzostwach nie zabrakło zaproszonych gości: radnego Rady Powiatu Mariusza Barańskiego, przewodniczącego Rady Miasta Daniela Iwańskiego, radnego Rady Miasta Macieja Pawlinowa, przedstawiciela KPP w Jaworze asp. Jarosława Plewińskiego, państwa Joanny i Grzegorza Kocwinów z „Jaworskiej Szuflady".
         Po kilku godzinach rozwiązywania łamigłówek nadszedł czas na ogłoszenie wyników. Do ścisłego finału przeszło jedenaście osób i, choć zwycięzca może być tylko jeden, każdy z zakwalifikowanych otrzymał nagrody rzeczowe. W kategorii dorośli, zwyciężczynią została Gabriela Wąż. Najlepszym z gimnazjalistów/licealistów okazał się Grzegorz Myjak, Łukasz Rębisz i Michał Skowron.
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom, finalistom, a także wszystkim pozostałym uczestnikom, którzy podjęli wyzwanie.

           Szczególne podziękowania kierujemy do sponsorów: p. Bernadetty Pacholczyk, p. Wojciecha Salaty, p. Dominiki Koprianiuk, Banku Zachodniego WBK (placówka w Jaworze), Drobi - Andrzej Wziątek , Schürhloz Polska, Dach Decer – Krzysztof Jakimiak, którzy ufundowali nagrody rzeczowe w postaci tabletów, wysokiej klasy kalkulatorów naukowych , gier planszowych, myszek bezprzewodowych, słuchawek i innych upominków, a także, wraz z nauczycielami Gimnazjum nr 2, zadbali o poczęstunek.

                           Na kolejną edycję mistrzostw zapraszamy w przyszłym roku!

 GALERIA

           

 

 

https://www.facebook.com/GN2WJ?fref=ts

 

REGULAMIN
1. Organizatorem zawodów jest Gimnazjum nr 2 w Jaworze.


2. Udział w zawodach jest bezpłatny i otwarty.


3. Zawodnicy startują indywidualnie w jednej z trzech kategorii:
• Szkoła podstawowa
• Gimnazjum i szkoła ponadgimnazjalna
• Dorośli niebędący uczniami szkoły ponadgimnazjalnej


4. Na zawody należy stawić się o wyznaczonych godzinach i przynieść ze sobą długopis oraz kartki brudnopisu.


5. W trakcie zawodów nie można korzystać z telefonu oraz kalkulatora, a także innych sprzętów multimedialnych.


6. Należy czytelnie podpisać każdą łamigłówkę oraz zapisać czas rozpoczęcia zawodów.


7. Zawody odbywają się w dwóch etapach:
I etap rozpoczyna się o pełnych godzinach: 10 i 11 , trwa 60 minut i polega na rozwiązaniu pięciu łamigłówek ( o łatwym i średnim stopniu trudności) punktowanych 0 – 5 pkt
Finał zaczyna się odpowiednio o 11.30 oraz 12.30 - trwa 80 minut i składa się z pięciu łamigłówek (o różnym stopniu trudności) punktowanych 0-5 pkt


8. Po każdym etapie przewidziana jest 20 - 30 minutowa przerwa na ustalenie wyników.


9. W każdym etapie można wziąć udział tylko raz.


10. Do finału przechodzą zawodnicy , którzy uzyskali co najmniej 15 punktów


11. Mistrzem łamigłówek w poszczególnych kategoriach zostaje zawodnik, który zdobył największą liczbę punktów w finale . Jeśli liczba punktów u co najmniej dwóch uczestników jest taka sama, o klasyfikacji decyduje suma punktów z I etapu i finału. W sytuacji nierozstrzygniętej, organizatorzy dopuszczają dogrywkę na czas z sudoku.


12. Uczestnicy zawodów rozwiązują zadania wymagające pomysłowości, zapałczane, liczbowe ( np. sudoku, wieżowce) , logiczne, łamigłówki architekta, itp.


13. Zakończenie zawodów przewidziane jest na godzinę 14.30.


14. Wszyscy uczestnicy finału otrzymują pamiątkowe dyplomy, a najlepsi także nagrody rzeczowe.

 

Who's online

Odwiedza nas 44 gości oraz 0 użytkowników.