Szkoła Podstawowa nr 2

im. Marszałka Józefa Piłsudskiego

AGATA BIAŁEK - ZWYCIĘŻCZYNI X EDYCJI OGÓLNOPOLSKIEGO KOMPUTEROWEGO BIATHLONU

Od listopada 2014 roku czworo uczniów Gimnazjum nr 2 w Jaworze uczestniczyło w ogólnopolskim konkursie sieciowym pt. „Komputerowy Biathlon”, którego głównym celem jest popularyzacja technologii IT i wyłonienie mistrzów w tym zakresie.  Wśród nich byli: Agata Białek  i Michał Przybylski – kl. 3b, Patryk Segda i  Wiktoria Wawoczna– 2a.

Konkurs rozpoczął się 3 listopada 2014 r. i trwał do końca  marca 2015 r. Dzielił się na V etapów.

Zadaniem I etapu było zaprezentowanie się w sposób niebanalny i kreatywny i przedstawić się w sieci. Najlepszym sposobem, aby tego dokonać, było przygotowanie wizytówki w formie graficznej. Ważne były pomysł i wykonanie. Podczas II etapu zadaniem uczestników było przybliżenie w ciekawy sposób swoich oczekiwań odnośnie wymarzonego prezentu gwiazdkowego - oczywiście z zakresu IT. Należało umotywować swój wybór, dlaczego to właśnie ten sprzęt/oprogramowanie/gadżet znajduje się na pierwszym miejscu listy życzeń. Stworzenie kalendarza na rok 2015, w którym odnotuje się istotne, według uczestników, fakty z historii IT, było zadaniem III etapu konkursu. Kalendarz należało stworzyć w dowolnym formacie, udostępnianym przez MS Office lub OpenOffice. W kalendarzu powinno znaleźć się minimum 12 zdarzeń, w jednym miesiącu przynajmniej jedno z nich, a plik kalendarium nie powinien przekraczać 10 MB. Do końca lutego trwał IV etap konkursu. Zadaniem uczestników było wykreowanie postaci superbohatera, którego głównym celem i sensem istnienia jest zapewnienie bezpieczeństwa IT na całym świecie, zakładając jego profil w dowolnie wybranym przez siebie portalu społecznościowym i kierując jego poczynaniami. Mógł  on udzielać cennych rad w zakresie bezpieczeństwa, udostępniać interesujące informacje o wydarzeniach i podejmować działania jakie tylko zechce!  Ostanie zadanie V etapu składało się z dwóch części.  Należało przygotować krótkiej treści zadania, które świetnie wpisałoby się w ramy „Komputerowego Biathlonu” lub innego konkursu. Oprócz tego  uczestnicy  tworzyli reklamy serwisu AV-School.pl w postaci krótkiego, trwającego maksymalnie 1 minutę filmu.

Po pięciu miesiącach rywalizacji w dniu 15 kwietnia poznaliśmy zwycięzców  X edycji ogólnopolskiego Komputerowego Biathlonu!

Kategoria Gimnazjum:
I miejsce - Jakub Czerny z Gimnazjum nr 2 w Mikołowie.
II miejsce - Agata Białek z Gimnazjum nr 2 w Jaworze. Opiekun Anna Bortkiewicz.
III miejsce - Łukasz Łazarowicz z Gimnazjum nr 1 im. T. Kościuszki w Zawierciu.
VI miejsce zajęli: 
Łukasz Kusy, Michał Przybylski z Gimnazjum nr 2, Anna Koczwara, Wilhelm Osada, Kamil Chochołowski.

Who's online

Odwiedza nas 88 gości oraz 0 użytkowników.