Szkoła Podstawowa nr 2

im. Marszałka Józefa Piłsudskiego

ZNAJĄ PARKI KRAJOBRAZOWE POLSKI

Drużyna z naszej szkoły w składzie: Hanna Subczak, Martyna Gajda, Szymon Bander i Szymon Adamski zajęła I miejsce w etapie wojewódzkim XVIII Ponadregionalnego Konkursu Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski, który odbył się 22 marca br. na Wydziale Inżynierii Kształtowania Środowiska   i Geodezji Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu.

 W rywalizacji wojewódzkiej uczestniczyło 12 zespołów uczniowskich z parków krajobrazowych województwa dolnośląskiego. Park Krajobrazowy „ Chełmy” reprezentowali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Jaworze.

We Wrocławiu drużyny rozwiązywały test wiedzy o parkach krajobrazowych, biologii, ekologii i ochronie środowiska ,a następnie każdy uczestnik indywidualnie rozpoznawał 10 chronionych gatunków roślin i zwierząt spośród obowiązujących 120.

Uczniowie z „Dwójki” wykazali się doskonałą wiedzą o parkach krajobrazowych oraz umiejętnością rozpoznawania gatunków. Zajęli I miejsce i będą reprezentować Dolnośląski Zespół Parków Krajobrazowych w etapie ogólnopolskim, który odbędzie się w czerwcu w Warszawie .Dodatkowo Anita Gajda i Szymon Bander zdobyli nagrodę Dyrektora Dolnośląskiego Zespołu Parków Krajobrazowych ufundowaną dla uczniów, którzy bezbłędnie rozpoznali rośliny i zwierzęta.

Uczestnicy otrzymali atrakcyjne nagrody rzeczowe oraz uczestnictwo w kilkudniowych warsztatach ekologicznych w CEE i K w Myśliborzu.

Who's online

Odwiedza nas 15 gości oraz 0 użytkowników.