Szkoła Podstawowa nr 2

im. Marszałka Józefa Piłsudskiego

III MIEJSCE W FINALE KONKURSU OGÓLNOPOLSKIEGO POZNAJEMY PARKI KRAJOBRAZOWE POLSKI

Trzecie miejsce - województwo dolnośląskie

4 czerwca w Mazowieckim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Warszawie odbył się etap V ogólnopolski XVIII edycji Konkursu Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski. Do finału zakwalifikowało się szesnaście drużyn reprezentujących parki krajobrazowe danego województwa. Uczniowie naszej szkoły: Martyna Gajda, Hanna Subczak, Szymon Bander i Szymon Adamskiindywidualnie rozpoznawali rośliny i zwierzęta chronione oraz rośliny pospolite,rozwiązywali test z zakresu ogólnej wiedzy przyrodniczej, geograficznej i ekologicznej oraz wiedzy o parkach krajobrazowych Polski, a następnie drużynowo wykonywali zadania polegające na interpretacji mapy topograficznej.

 Nasza drużyna zajęła III miejsce na V etapie tego konkursu. Uczniowie otrzymali cenne nagrody.

 Serdecznie gratulujemy !!!

 

Who's online

Odwiedza nas 27 gości oraz 0 użytkowników.