Szkoła Podstawowa nr 2

im. Marszałka Józefa Piłsudskiego

JAK SOBIE RADZIĆ Z EMOCJAMI

W piątek 15 listopada uczniowie klasy 3 b uczestniczyli w zajęciach z pedagog, p. Marzeną Stawiak. Rozmawiali o emocjach, które towarzyszą nam każdego dnia, oraz o tym jak sobie z nimi radzić - zwłaszcza ze złością. Dzieci bardzo chętnie opowiadały o swoich doświadczeniach. Na zajęciach dowiedziały się, że złość wcale nie jest złą emocją, po prostu ją odczuwamy - tak jak smutek czy radość. GALERIA

EMOCJE

 

Ważne, żeby wiedzieć jak zapanować nad złością, by nie przerodziła się w agresję. Należy wspomnieć, że konsekwencją niewyrażonej złości, ale także nieumiejętności wyrażania innych emocji, może być również depresja, dlatego tak ważne jest, żeby nauczyć dzieci jak radzić sobie z pojawiającymi się emocjami.
Uczniowie poznali techniki radzenia sobie ze złością, m. in. ćwiczenia oddechowe, odliczanie, odreagowywanie poprzez ruch, wizualizację czy trening uważności.

Who's online

Odwiedza nas 60 gości oraz 0 użytkowników.