Szkoła Podstawowa nr 2

im. Marszałka Józefa Piłsudskiego

Diamenty z "Dwójki"

 Szlifowanie diamentów'' to innowacyjne programy wsparcia uczniów uzdolnionych w zakresie nauk matematycznych i przyrodniczych". Projekt realizowała Fundacja Edukacji Międzynarodowej we Wrocławiu. 5 naszych gimnazjalistów rozpoczynało zajęcia:Krzysztof Kukła, Filip Borkowski oraz obecni licealiści Kamil Fortuna, Hubert Połącarz i Andrzej Kwieciński
Krzysztof Kukła: INFORMATYKA
Moje zajęcia odbywały się na Wydziale Informatyki i Zarządzania Politechniki Wrocławskiej, trwały łącznie 240 godzin i były podzielone na sześć 5-6 dniowych sesji.
Wykładowcy poruszali tematy takie jak: algorytmika, programowanie aplikacji, kryptografia, bazy danych, sieci neuronowe, robotyka . Podczas zajęć korzystaliśmy z profesjonalnych aplikacji wykorzystywanych przez studentów. Odwiedziliśmy także Wrocławskie Centrum Sieciowo-Superkomputerowe.
Podczas każdej sesji braliśmy udział w wydarzeniach kulturalnych. Organizowane były wyjścia do teatru i filharmonii. Miło wspominam zajęcia z profesorem Janem Miodkiem.
Wiedza, jaką zdobyłem podczas „Szlifowania diamentów" pozwala rozwijać moje zainteresowania i przyda mi się na późniejszych etapach nauki.
Filip Borkowski: BIOLOGIA
Zajęcia w ramach Szlifowania Diamentów z biologii odbywały się w obiektach Uniwersytetu Wrocławskiego we Wrocławiu i Karpaczu. Odbyło się 6 sesji, podczas których zawzięcie pracowaliśmy pod czujnym okiem wykładowców. Realizowaliśmy ciekawe projekty, braliśmy udział w interesujących wykładach i zajęciach laboratoryjnych. Jak to w biologii, nie mogło zabraknąć zajęć terenowych – podczas sesji w Karpaczu byliśmy na Śnieżce, zbierając tym samym dane do późniejszego opracowania. Warsztaty były też okazją do poznania nowych kolegów o takich samych zainteresowaniach.
Oprócz zajęć stricte biologicznych uczestniczyliśmy w wyjściach kulturalnych, byliśmy w filharmonii, operze i teatrze.
Myślę, że wiadomości, które zdobyłem na sesjach pomogą mi w wyborze kierunku studiów, a także dadzą szerszy wachlarz możliwości dla mnie jako biologa z pasji.

diamenty2 SzD_1 

 

SD3 SD4 SD5 SD6 SD7