Szkoła Podstawowa nr 2

im. Marszałka Józefa Piłsudskiego

COCA-COLA CUP

Finał wojewódzki Coca-Cola Cup


20 maja 2015 roku we Wrocławiu odbył się finał wojewódzki Coca-Cola Cup. Wśród finalistów znalazły się dwie drużyny z Gimnazjum nr 2 w Jaworze. Zarówno chłopcy, jak i dziewczęta godnie reprezentowali nasze miasto.
Coca-Cola Cup to najstarszy i największy w Polsce turniej piłki nożnej dla gimnazjalistów. Jest rozgrywany od 17 lat i corocznie angażuje około 40 000 zawodników z całego kraju. W tegorocznej edycji wzięła udział rekordowa liczba zespołów – 3948!

C3

Turniej rozgrywano w strugach ulewnego deszczu, co jednak nie przeszkodziło gimnazjalistom zaprezentować piłki na wysokim poziomie. Obie jaworskie drużyny trafiły na bardzo silnych przeciwników. Chłopcy grali z gimnazjalistami z Nowej Rudy, Lubina, Wałbrzycha. Natomiast dziewczęta zmagały się z przeciwniczkami z Bierutowa, Wrocławia, Wąsosza. Ostatecznie po zaciętych i emocjonujących pojedynkach nasze zawodniczki zajęły V miejsce, a drużyna chłopców uplasowała się na IX miejscu, co jest dużym osiągnięciem.
Oto składy finałowych drużyn:
• dziewczęta – Monika Jakimiak, Angelika Wilczyńska, Natalia Kwolek, Paulina Mossur, Paulina Mazur, Paula Topolnicka, Izabela Wojdyło, Jolanta Dębicka, Agata Pydych.
• chłopcy – Łukasz Duda, Dawid Koziol, Patryk Mossur, Paweł Pietruszka, Marcin Sasinowski, Krystian Dudek, Wojciech Smyk, Seweryn Suchecki, Kewin Klasa, Paweł Ociepka.
Trenerami obu drużyn są panowie Piotr Wąsowski i Marcin Dudek.

 

cc 1  cc 2