Szkoła Podstawowa nr 2

im. Marszałka Józefa Piłsudskiego

GAMBIT- 2014

W środę 12 listopada w Gimnazjum nr 2 w Jaworze odbył się kolejny interdyscyplinarny konkurs GAMBIT 2014. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół podstawowych powiatu jaworskiego. W zawodach wzięło udział pięć szkół: Szkoła Podstawowa nr 1 w Jaworze, Szkoła Podstawowa nr 4 w Jaworze, Szkoła Podstawowa nr 5 w Jaworze oraz szkoły podstawowe z Bolkowa i z Targoszyna. Gambit ma niekonwencjonalną formę.
Każda drużyna gambitowa składa się z 10 osób - dwie uczestniczą w konkursie łamigłówkowym, zaś pozostałe 8 osób zdobywa punkty w poszczególnych gabinetach przedmiotowych.

Dla przybyłych gości nauczyciele Gimnazjum nr 2 w Jaworze wraz ze swoimi uczniami przygotowali zadania z matematyki (Janina Bortkiewicz), przyrody (Maria Błoniarz), języka angielskiego (Karolina Włodarczyk), historii (Urszula Rybicka-Jewuła). Zdolności aktorskie uczniów oceniała pani Monika Włodarczyk. W gabinetach: bibliotecznym (Anna Świetłowicz) i pierwszej pomocy (Maciej Pawlinow) uczniowie mieli możliwość sprawdzenia własnych umiejętności przy szukaniu informacji oraz udzielaniu pierwszej pomocy. Na sali gimnastycznej spryt i sprawność fizyczną zawodników oceniał pan Andrzej Rudnik. Dwuosobowe drużyny łamigłówkowe rozwiązywały łamigłówki SUDOKU przygotowane przez panią Małgorzatę Zawadzką.
Po poczęstunku uczniowie goście uczestniczyli w pokazie robotycznym przygotowanym przez uczniów koła robotycznego pod kierunkiem pana Lesława Lewszyka oraz pokazie fizycznym, który przygotowali uczniowie klasy 2a z rozszerzoną edukacją matematyczną pod kierunkiem pani Barbary Szydłak.
W wyniku zaciętej rywalizacji najlepszą drużyną okazała się drużyna ze Szkoły Podstawowej w Bolkowie w składzie: Adrian Gierasimowicz, Seweryn Figura,
Zuzanna Madurska Wiktoria Podmokła, Wiktor Kwiatkowski, Kacper Kasprzyk, Marcel Suchojad, Dawid Szemberski, Karolina Stuchlak, Kaja Dolecka którzy przybyli pod opieką Marty Konokpka i Natalii Palczak. Zwycięska drużyna otrzymała puchar i symboliczną nagrodę. II miejsce zdobyła Szkoła Podstawowa nr 5 w składzie: Radosław Zawadzki, Oliwia Wojnarowicz, Dawid Plecety, Maciej Wojtala,Daria Truchan, Delfina Lityńska, Katarzyna Duszeńko, Marcin Przedwojewski, Anastazja Złocka, Mateusz Gruszczyński, pod opieką Moniki Kopeć.
Zaś III miejsce zdobyła Szkoła Podstawowa w Targoszynie w składzie Oliwia Klimek, Jakub Grzymisławski, Julta Bik, Maja Myszyńska , Maria Soroka, Oliwia Pawłowska, Krystian Todorowski, Michał Jakóbczyk:, Tomasz Ordon, Daniel Koszal, pod opieką: Ewy Soroka.
Kolejne miejsca zajęły: Szkoła Podstawowa nr 1 w Jaworze w składzie: Kinga Kaszubska, Filip Kozłowski, Karolina Węgłowska, Natalia Frydrych, Mateusz Michalkiewicz, Szymon Pestrowicz, Karol Aniołek, Izabela Bielska, Julia Flejterska, Szymon Jastrzębski pod opieką Agaty Józefowskiej oraz Szkoła Podstawowa nr 4 w Jaworze w składzie: Adrian Kuczyński, Michał Kutyła, Kinga Kozimor, Julia Kurzydło, Marcin Uziałko, Wiktoria Piec, Julia Oślak, Kajetan Maciejowski, Natalia Rzepka, Julia Paczyńska pod opieką Barbary Bajer.
Zabawę zakończyło rozdanie nagród i losowanie tzw. szczęśliwego numerka, które wzbudza wiele radości wśród uczestników gambitu. Organizatorzy dziękują za udział w gambicie uczniom i ich opiekunom oraz gratulują udanej rywalizacji.
Koordynatorem projektu była Małgorzata Skołd, a oprawę komputerowo – informatyczną przygotowali pani Anna Bortkiewicz i pan Dominik Włodarczyk.

GALERIA:

Who's online

Odwiedza nas 46 gości oraz 0 użytkowników.