LONDYN - BRUKSELA

W dniach od 7 do 12 czerwca odbyła się wycieczka szkolna do dwóch europejskich stolic - Londynu i Brukseli. Trasa do Londynu obejmowała przejazd Eurotunelem pod kanałem La Manche o długości ok. 50 km, z Francji do Wielkiej Brytanii. Po przyjeździe wybraliśmy się na przechadzkę po mieście. Byliśmy w Opactwie Westminsterskim, przy Pałacu Buckingham, podziwialiśmy panoramę miasta z London Eye.

L2 L1 L3

GALERIA

Spacerowaliśmy wokół Twierdzy Tower położonej na północnym brzegu Tamizy do słynnego Tower Bridge. Robiliśmy zdjęcia ze znanymi ludźmi w Muzeum Figur Woskowych Madame Tussaud, oglądaliśmy ciekawe wystawy i eksponaty w Muzeum Historii Naturalnej. Odwiedziliśmy też Warner Bros, studio filmowe – miejsce powstania ekranizacji Harrego Pottera. Po Londynie poruszaliśmy się metrem i na pieszo, wśród tłumu ciągle spieszących się ludzi i zatłoczonych ulic po których co rusz przemykały charakterystyczne czerwone piętrowe autobusy i czarne taksówki. W Brukseli zwiedziliśmy Europarlament i Stare Miasto z piękną zabudową. Odwiedziliśmy też Manneken Piss – siusiającego chłopca, który jest symbolem belgijskiej stolicy. W drodze powrotnej w autokarze odbył się konkurs wiedzy z trasy wycieczki, zwyciężyła w mim Karolina. Wyjazd był organizowany wspólnie z Gimnazjum nr 1, wzięło w nim udział 11 uczniów z naszej szkoły pod opieką I. Zielińskiej.
Wszyscy wróciliśmy pełni wrażeń i z jeszcze większą motywacją do uczenia się języka angielskiego.