Szkoła Podstawowa nr 2

im. Marszałka Józefa Piłsudskiego

ZŁOTY LIŚĆ JESIENI 2018

25 Jubileuszowy Rajd ,,O złoty liść jesieni'' – ŚWINY
Rajd odbył się 24.11.2018r. Organizatorem imprezy jest PTTK Oddział Ziemi Jaworskiej w Jaworze i SKKT-PTTK ,,Na szlaku'' przy Szkole Podstawowej nr 2 w Jaworze. W rajdzie uczestniczyły drużyny ze szkoły podstawowej nr 2, 4, 5, SOSW w Jaworze. W tym roku turyści wędrowali czerwonym Szlakiem Brzeżnym z Kwietnik do Świn, wspinając się na wzgórza Swarnej i Popielowej.

ZL1ZL2ZL3

Pogoda jak zawsze na ,,złotym liściu'' nie zawiodła! Wg prognoz miało być +1C i pochmurnie, było +5C i zaświeciło nam słoneczko! Po dotarciu do Świn zwiedziliśmy wspólnie z przewodnikiem, posadowione na wzgórzu ruiny zamku, byłej siedziby rodu Świnków. Ciekawostką przyrodniczą jest tam pnącze bluszczu, które od ok. 300 lat wspina się po zewnętrznej ścianie dawnej wieży mieszkalnej zamku. Wstąpiliśmy też do położonego obok zamku kościoła św. Mikołaja, w którym zachowało się XVI wieczne wyposażenie. Na podzamczu po posiłku rozegrano konkursy wiedzy i sportowe. ,,A co wiecie o jesieni?''- po dogrywce Artur Czarnecki zajął 1 miejsce. W konkurencjach sportowych wykazali się: Jonatan Detyna zajmując 1 miejsce w skokach na skakance, point bat, ping-pong. Miłosz Jasiński 2 miejsce w point bat, Bartek Marcinkiewicz 2 miejsce w ping-pong.